First slide

European Indoor Rowing Championships


Search
Finale result
104 Lightweight Men 2000m Final A
Rank Start number Organization Name Time
1 Austrian Rowing Federation Florian Berg 06:08,10
2 Wiener RC Pirat Matthias Taborsky 06:08,60
3 Austrian Rowing Federation Bernhard Sieber 06:10,70
4 Lukas Babac Lukas Babac 06:11,50
5 Szegedi Vízisport Egyesület Matyasovszki Dániel 06:11,50
6 Danubius Nemzeti Hajós Egylet Csepregi Gábor 06:14,00
7 Bajai Spartacus Sport Club Csányi Péter 06:17,00
8 Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft. FURKÓ Kálmán 06:17,80
9 Austrian Rowing Federation Paul Sieber 06:18,80
10 Tisza Evezős Egylet KRPESICS Péter 06:18,90
11 Austrian Rowing Federation Alexander Chernikov 06:19,30
12 Vác Városi Evezős Club Galambos Péter 06:20,60
13 Műegyetemi Evezős Club Tamás Bence 06:23,90
14 VŠK FTVŠ UK Matej Smida 06:25,10
15 VK Slnava Piestany Matus Vanco 06:25,20
16 Szegedi Vízisport Egyesület László Attila 06:27,00
17 Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub Szigeti Roland 06:27,40
18 Ferencvárosi Evezős Club Fiala Balázs 06:29,20
19 Bajai Spartacus Sport Club Forrai Dávid 06:29,50
20 Szegedi Vízisport Egyesület Juhász Dániel 06:29,70
21 Tisza Evezős Egylet VALLYON Bence 06:32,20
22 Pro Rekreatione Közhasznú Nonprofit Kft. Mogyorósi Márton 06:33,00
23 VK Slnava Piestany Maros Sloboda 06:33,80
24 Vác Városi Evezős Club Csiszár Péter 06:35,40
25 Csepel EK Szlovák Bence 06:35,40
26 Bajai Spartacus Sport Club Miskolci Dániel 06:35,60
27 Danubius Nemzeti Hajós Egylet Sándor Áron 06:36,60
28 Szegedi Vízisport Egyesület Meszlényi Zsolt 06:37,90
29 Budapest Evezős Egyesület Németh Sámson 06:38,00
30 Academia Remigum Sarunas Stepukonis 06:40,80
31 Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub Priváczki-Juhász Ákos 06:42,00
32 Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub Szabó Bence 06:42,90
33 Danubius Nemzeti Hajós Egylet Bene Barnabás 06:46,40
34 Budapest Evezős Egyesület Müller Márk 06:46,60
35 Szegedi Vízisport Egyesület Matyasovszki Máté 06:46,70
36 Malta Rowing Maximilian Mamo 06:54,20
37 Győri Vízügy-Spartacus Evezős Klub Szakács Bálint 07:02,50
38 Malta Rowing Thomas Farrugia 07:26,00
39 Tata-tóvárosi Vizisport Egylet Bereczki Levente 07:37,90
ECOLE POLYTECHNIQUE MIGNEAUX Patrick DNA
VK Sintava Marek Reznak DNA
Romand-Monnier Léo Romand-Monnier DNA







First slide